Powrót do szkół 2021. Co warto wiedzieć przed pierwszą lekcją w nowym roku szkolnym?

Już wkrótce 1 września, czyli długo wyczekiwany dzień powrotu do szkół. W związku z tym warto poznać odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania odnoszące się do nowego roku szkolnego. O co w tym roku pytają uczniowie oraz ich rodzice? Główną tematyką są podręczniki do liceum i technikum, a także zdalne nauczanie.

Podręczniki do liceum i technikum – darmowe czy płatne?

Uczniowie wraz z rodzicami często zadają  pytanie o to, czy podręczniki do liceum są darmowe. W tym nowym roku szkolnym tak samo jak w poprzednim, z darmowych podręczników skorzystają uczniowie szkół podstawowych. To oznacza, że podręczniki do liceum, technikum czy szkół branżowych nie będą darmowe. Skorzystać za to będziemy mogli z programu “Dobry start” oferującego 300 złotych na szkolną wyprawkę.

Gdzie kupić podręczniki?

Podręczniki w łatwy sposób skompletujemy z pomocą oferty, jaką proponują internetowe księgarnie. Liczne promocje sprawiają, że tanie podręczniki to realne odciążenie domowego budżetu. Popularne wydawnictwa takie jak WSiP czy Nowa Era często także organizują książkowy outlet pozwalający na zdobycie brakujących elementów szkolnego wyposażenia.

To szczególnie istotny sposób na tanie podręczniki, ponieważ w tym roku wielu uczniów z tzw. klas eksperymentalnych rozpoczynających naukę w szkole ponadpodstawowej może nie skorzystać z rozwiązania w postaci używanych książek.

Powrót do szkół 2021. Czy wrócimy do szkół?

Pierwszy dzień szkoły z pewnością przebiegnie w sposób tradycyjny. 1 września uczniowie powrócą do klas, gdzie odbywać będą się lekcje w standardowy sposób. Nauczanie zdalne nie jest jednak wykluczone, co znalazło potwierdzenie w przygotowanym przez resort edukacji rozporządzeniu mającym stanowić zabezpieczenie na wypadek rozwoju sytuacji epidemiologicznej. 

Kiedy wracamy do szkół w 2021?

Pierwszy dzień szkoły tradycyjnie będzie miał miejsce 1 dnia września. Oznacza to, że rok szkolny 2021/2022 rozpocznie się w środę. Warto więc dobrze wykorzystać ostatnie dni wakacji, a także przygotować się do rozpoczęcia nowego etapu edukacji.